Tvarka mirusiųjų amžino poilsio vietose pastaruoju metu įsiūbuoja jau nebe pirmą viešą diskusiją.

Neseniai rašėme apie kapinėse lakstančius šunis, ir jau galime pasidžiaugti, kad UAB „Šilutės komunalininkas“, prižiūrinčios kapines, vadovai reagavo greit: ant kapinių vartų jau kabo šunis vedžioti draudžiantys ženklai.

Šįkart – apie dar vieną skaitytojų pastebėtą nepagarbos mirusiesiems ir jų artimiesiems ženklą.

Ar statysime kapinėse lauko krosnį?..

„Padėkite atsakyti į klausimą: kokia valstybinių kapinių paskirtis? Mano suvokimu, kapinės yra mirusiųjų amžinojo poilsio vieta, tačiau ar mirusiesiems tikrai reikalingi suoliukai?.. O gal Šilutės kapinių paskirtis netikėtai pasikeitė ir joms jau suteiktas parko statusas?..“ – taip savo laišką, iliustruotą iškalbingomis nuotraukomis pradėjo šilutiškė Irena. Jose užfiksuota, kad daug kur takus, skiriančius kapavietes, yra užtvėrę suoliukai.

Kapines prižiūrintys „Šilutės komunalininko“ darbuotojai stebės situaciją ir stengsis, kad ateityje tokių visą taką užimančių suolų nebeliktų.

Moteris piktinosi, kad per šiuos, anot jos, nesuvokiamos paskirties statinius – suoliukus – daugelyje kapinių vietų jau negalima be trukdžių prieiti prie artimųjų kapų.

Atėjus aplankyti ar tvarkyti artimųjų kapų, tenka sukti ratais aplink visokiais tokiais statiniais apstatytas kapavietes. Bet kaip bus, kai į šalia suolų esančias kapavietes teks laidoti kitus artimuosius?

„Kaip atnešime karstą? Skraidinsim sraigtasparniu? Pėsčiomis to padaryti paprasčiausiai nebus galimybių, nes praėjimai, kurie turėtų būti bendro naudojimo erdvė visiems kapinių lankytojams, yra „prichvatizuoti“ ir užtverti į grindinį įmūrytais, nepajudinamais metaliniais suolais“, – rašo ji.

„Ar tai nėra nepagarba mirusiesiems ir jų artimiesiems lankantiems kapus? Gal kapinėse galima statyti ir kitus statinius: pvz., sūpynes vaikams, kurie atvyksta aplankyti senelio kapo, ar lauko krosnį šiupiniui, kol kapus tvarkomės, išsivirt?..“ – visai nelinksmai ironizuoja ji.

Suoliukus teks pašalinti

„Šilutės komunalininko“ vadovas Audrius Benkunskas svarsto, kad taip suoliukais užtverti praėjimus galbūt įsigudrino seniau savo artimuosius laidoję šilutiškiai. Mat pastaruoju metu laidojimo vietą  nurodantis kapinių sargas žmones informuoja apie kapavietės įrengimo reikalavimus. Vienas jų – bendra erdvė priklauso visiems, ji negali būti niekuo užstatyta.

Pasak A.Benkunsko, tokiu bendros erdvės „užbarikadavimu“ nepatenkinti žmonės turėtų nueiti pas kapinių sargą ir nurodyti vietą, kurią, it savo nuosavą, užstatė kitų kapų šeimininkai. Galima pranešti ir „Šilutės komunalininkui“.

„Jei yra problema, reikia ją spręsti. Vienas žmogus negali kitų sąskaita kurti sau patogumus. Eisime į kapines, apžiūrėsime konkrečias vietas ir savininkams bus nurodyta pašalinti bendroje erdvėje pastatytus statinius“, – sakė A.Benkunskas.

Šaltinis – www.silutesnaujienos.lt